התקנת מערכת אזעקה לבית

התקנת מערכת אזעקה לבית

אנו הישראלים, כבר רגילים להימצא באזורים ממוגנים ופעולת הפתיחה של התיק שלנו בכניסה למקומות ציבוריים כבר מהווה חלק בלתי נפרד מחיינו.
כמובן שהבדיקות הביטחוניות שעלינו לעבור בנמל התעופה כבר מוכרות לכל מי שטס לחו"ל. האבטחה אינה פוסחת על מוסדות ציבוריים ובעצם על כל מקום אחר אליו נכנסים הרבה אנשים וישנו סיכון לכך שאנשים לא רצויים יכנסו גם הם ויפגעו באוכלוסייה.
בין מגוון אמצעי המיגון היעילים ניתן לציין את מערכות האזעקה.

לצערנו, הפשעים מאיימים גם על המרחב הפרטי ביותר שלנו, הלא הוא – הבית. כמות הפריצות לבתים נמצאת בעלייה ומסכנת בעלי בתים רבים. כדי לספק הגנה ולשמור על בני הבית ועל הרכוש, חשוב להתקין מערכת אזעקה איכותית גם במרחב הפרטי.

מגוון סוגים של מערכות אזעקה ורכיבים קבועים שנמצאים בכל המערכות השונות

היום ניתן למצוא מגוון חברות שמתמחות באספקת והתקנת מערכות אבטחה. חברות מקצועיות יכולות לספק מערכות אזעקה חדישות ומשוכללות ביותר. חלק ממערכות האזעקה הללו אלחוטיות וחלקן קוויות, כאשר יש בעלי בתים שמחליטים לשלב ביניהן. כל המערכות מורכבות מאלמנטים קבועים.

הרכיבים הקבועים שנמצאים במערכות האזעקה המקצועיות הינם: רכזת שמהווה יחידת בקרה מרכזית, לוח מקשים שמאפשר הפעלה, נטרול ותכנות של המערכת, סוללת גיבוי וסירנה. כמו כן, מכילות מערכות האבטחה המקצועיות חיישנים וגלאים מגוונים וכרטיס הרחבה. המערכות קיימות במגוון מחירים ויכולות לענות על צרכים שונים.

איך לבחור את מערכת האזעקה המתאימה ביותר לבית?

המבחר הנרחב אומנם מאפשר לכל בעל בית לבחור במערכת האזעקה שמתאימה לצרכיו, אך הוא גם עשוי לבלבל, שכן רוב האנשים אינם מבינים בתחום.
כדי להצליח לבחור במערכת המתאימה יש לבחור בראש ובראשונה בחברה מקצועית ואמינה שמספקת מגוון סוגים של מערכות אבטחה משוכללות ויכולה לייעץ לכל לקוח ולסייע בבחירת המערכת שעונה על צרכיו. חברה מקצועית תציע גם שירותי התקנה מקצועיים.

מכיוון שמערכת אזעקה לבית היא לא רכישה שמתבצעת בכל יום, ומשום שעל המערכת לשמש את בני הבית למשך שנים רבות, חשוב לבדוק מי מספק תמיכה במידה שעולה צורך בכך.
בשל כך, יש לוודא שחברה האבטחה ממנה נרכשת המערכת מספקת שירות לקוחות ברמה גבוהה ותמיכה טכנית. כמו כן, חשוש לוודא שמערכת האזעקה שנרכשת מחזיקה באישור של חברות הביטוח.
רצוי מאוד לבדוק גם האם יש לחברת הביטוח דרישות ייחודיות בנוגע למערכת אזעקה, חברת הביטוח יכולה לדרוש למשל חיישנים וגלאים נוספים.

דיווח על פריצה – כיצד מתבצעת התקשורת במקרה שאירעה פריצה?

בעת בחירת מערכת אזעקה, חשוב לתכנן את אופן הדיווח במקרה של פריצה לבית. ישנן מגוון דרכים לדווח על פריצה. דרך אחת מתבצעת על ידי קו טלפון ובאמצעות חיוג למספרים שהוגדרו במערכת. דרך אחרת היא על ידי שליחת הודעת SMS למספרים שהוגדרו, ניתן לשלוח את ההודעות דרך קו בזק.

דרך אחרת לדווח על פריצה מתבצעת באמצעות חיבור ל- WIFI. דרכים נוספות לדיווח על פריצה יכולות להתבצע על ידי רכישת סים למערכת ודיווח בתקשורת סלולארית, ועל ידי חיבור קווי בין האזעקה לראוטר – בצורה זו ניתן לקבל הודעה למכשירים סלולאריים ולמכשירים נוספים. נוסף על כך, ניתן לקבל את ההודעה על ידי תקשורת אלחוטית רדיו.

בחירת מערכת אזעקה לבית צריכה להתבצע לאחר בחינת הצרכים האישיים של בני הבית. חברה מקצועית ואמינה שמתמחה באספקת מערכות אזעקה, תוכל לסייע לכל לקוח לבחור במערכת האזעקה המתאימה עבורו. כמו כן, חשוב שהתקנת מערכת אזעקה לבית תתבצע על ידי מתקינים מקצועיים ובעלי ניסיון.

 

 

Ben-Tech

Ben Tech מתמחה במתן פתרונות אבטחה, מערכות אזעקה, הקמה ותחזוקת רשתות תקשורת לחברות ענק, מוסדות ולקוחות פרטיים.
בן-טק עומדת ומובילה את הקדמה הטכנולוגית בתחום התקשורת והאבטחה בכדי לספק את פתרונות האבטחה המתקדמים והאמינים ביותר.
Ben-Tech

Latest posts by Ben-Tech (see all)

Ben-Tech

Ben Tech מתמחה במתן פתרונות אבטחה, מערכות אזעקה, הקמה ותחזוקת רשתות תקשורת לחברות ענק, מוסדות ולקוחות פרטיים. בן-טק עומדת ומובילה את הקדמה הטכנולוגית בתחום התקשורת והאבטחה בכדי לספק את פתרונות האבטחה המתקדמים והאמינים ביותר.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
Call Now Button0586568980