התקנת אזעקה בבית – איך זה עובד?

התקנת אזעקה בבית – איך זה עובד?

בעולם אוטופי כנראה שלא הייתם צריכים כלל להעסיק את עצמכם בשאלה איך מתקינים אזעקה בבית או בעסק, אך המציאות מעט שונה: מתפרסמות יותר ויותר ידיעות על פריצות או ניסיונות פריצה לעסקים ובתים, כאשר לא מעט מאותם ניסיונות כשלו הודות למערכת אזעקה.

מדובר על מערכת חכמה הממנפת באופן משמעותי את תחושת הביטחון שלכם בתוך החלל הפרטי השייך לכם. גם במקרים בהם יצליחו לחדור אל העסק או הבית, תקבלו מיד התראה שתאפשר לכם לפעול בהתאם. כיום מותקנים סוגים שונים של מערכות אזעקה, כאשר לפני כל התקנה מתבצע תשאול מעמיק במטרה למצוא את מערכת האזעקה המתאימה ביותר:

  • לאיזו מטרה מותקנת האזעקה
  • מהו גודל החלל בו מותקנת האזעקה
  • האם ישנה עדיפות למערכת מסוימת (קווית/אלחוטית)
  • התקציב העומד לטובת הפרויקט

התקנת אזעקה בבית - איך זה עובד?

למה בכלל צריך התקנת אזעקה בבית או בעסק?

השאלה הזו עולה לא אחת, בעיקר מצד אנשים שמותקנות אצלם מצלמות אבטחה. חשוב להבין כי שתי מערכות המיגון חשובות והכרחיות, אך אף אחת מהן לא מחליפה את השנייה. בעוד מצלמה מעניקה תיעוד בזמן אמת המאפשר לפעול לאחר המעשה, מערכת האזעקה מאפשרת לנטרל את האירוע וכך למנוע נזק רב.

כך לדוגמה, במידה ואתם שוהים במפלס העליון של הבית שלכם בחדר השינה. מאחר ומדובר על שעת לילה, הפעלתם את האזעקה במפלס התחתון של הבית – כך שכל תנועה חשודה בו תפעיל את האזעקה. במקרה ואתם גרים בבית פרטי וגנב הצליח לחדור אל ביתכם דרך חלון הסלון – האזעקה תופעל. במקרה שכזה, סביר מאד להניח כי תוך שניות יברח הגנב וכך ימנע מכם נזק רב.

שלבי התקנת האזעקה – מה חשוב לדעת

בהתאם למערכת האזעקה שתיבחר על ידכם בשיתוף פעולה עם מתקין האזעקה, יוצגו בפניכם שלבי ההתקנה. עם זאת, ניתן להציג מתווה כללי שיעניק לכם מושג לקראת מה אתם הולכים:

מיקום מערכת האזעקה בבית העסק בבית

אחרי שנבחרה המערכת המתאימה לכם ביותר, צריך להחליט היכן יש למקם אותה. ההמלצה היא לתאם עם המתקין פגישה בנפרד רק לטובת בחינת מיקום האזעקה. מדוע?

  • על מנת לחסוך זמן ביום ההתקנה
  • במקרה בו נדרשת עבודת הכנה מוקדמת, יהיה ניתן ליישם אותה ביום עבודה נפרד

התקנת אזעקה בבית - איך זה עובד?

היכן כדאי להתקין את מערכת האזעקה? ישנן 2 אפשרויות:

אם אתם מתקינים את מערכת האזעקה בבית העסק לדוגמה, יהיה נכון להתקין אותה בסמוך לדלת הכניסה. במידה וניסיון הפריצה יתבצע דרך דלת הכניסה הראשית, יבחין מיד הפורץ כי מותקנת מערכת אזעקה פעילה. במקרים שכאלו הפורצים לא לוקחים סיכונים ומנסים את מזלם ביעד אחר שהוא לא החנות שלכם. במילים אחרות? המערכת מתפקדת גם כמערכת מרתיעה.

גישה אחרת דוגלת בכך שצריך להצניע את מערכת האזעקה, זאת על מנת להבטיח כי במקרה של פריצה, הפורץ לא יצליח להגיע אל המערכת – מה שיגרום להתראה להימשך זמן רב יותר ללא יכולת נטרול, עד לכדי מצב שלא תהיה לו ברירה אלא לברוח מהמקום.

השלבים הבאים כוללים:

  • התקנת האזעקה על ידי המתקין
  • בדיקת תקינות האזעקה
  • הגדרת קוד המערכת (להפעלה ונטרול)
  • הגדרת מספרי טלפון חשובים לקבלת ההתראות

Ben-Tech

Ben Tech מתמחה במתן פתרונות אבטחה, מערכות אזעקה, הקמה ותחזוקת רשתות תקשורת לחברות ענק, מוסדות ולקוחות פרטיים.
בן-טק עומדת ומובילה את הקדמה הטכנולוגית בתחום התקשורת והאבטחה בכדי לספק את פתרונות האבטחה המתקדמים והאמינים ביותר.
Ben-Tech

Latest posts by Ben-Tech (see all)

Ben-Tech

Ben Tech מתמחה במתן פתרונות אבטחה, מערכות אזעקה, הקמה ותחזוקת רשתות תקשורת לחברות ענק, מוסדות ולקוחות פרטיים. בן-טק עומדת ומובילה את הקדמה הטכנולוגית בתחום התקשורת והאבטחה בכדי לספק את פתרונות האבטחה המתקדמים והאמינים ביותר.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
Call Now Button0586568980