מחיר בית חכם – כמה עולה בית חכם?

מחיר בית חכם – כמה עולה בית חכם?

בית חכם הוא בית אשר ניתן לשלוט מרחוק באמצעות שלט אחד על מערכות חיוניות שונות בו. השליטה יכולה להתבצע בשלט הקיים בבית אבל, בעידן  המודרני, גם על ידי אפליקציות מתאימות המותאמות לשימוש בטלפונים חכמים. היכולת לשלוט תורמת רבות לחיסכון בעלויות ובזמן, וכן, לאיכות החיים ולשקט הנפשי של בעלי הבית. כל בית מורכב ממערכות רבות שכל מטרתן היא לאפשר לדיירי הבית חיים, נוחים, נעימים ובטוחים. יש מערכות אינסטלציה, חשמל, מיזוג אוויר, תקשורת, מצלמות אבטחה, מערכות אזעקה, הסקה, מערכות השקיה חיצוניות. בנוסף, יש חלונות ותריסים, דודי שמש וחשמל, דלתות בעלות מנגנוני נעילה אלקטרוניים וכדומה. בכולן ניתן לשלוט באופן מלא או חלקי באמצעות תוכנה ייעודית וחכמה.

שימושים

הפעלת השלט הינה פשוטה והוא מתממשק לכל המערכות הללו בצורה חלקה. האפשרויות העומדות, איפה, לרשות כל המחזיק במערכת זאת הן עצומות. וניתן להביא שלל דוגמאות בולטות. כאשר מתכננים להגיע לבית יש אפשרות בימים קרים להדליק דוד חימום, להפעיל מערכת הסקה או להפעיל מזגן לחימום הדירה. בימים חמים ניתן להפעיל מזגן בטווח של דקות לפני ההגעה. ניתן להפעיל מערכת השקיה בשעות הערב או הבוקר המוקדמות. ניתן לעקוב אחר הנעשה בבית ומחוצה לו באמצעות מצלמות האבטחה המותקנות. ניתן לבדוק את הנעשה בית בעקבות הפעלת מערכת אזעקה ועוד. בעת שנמצאים בבית ניתן לווסת תאורה, לבחור סרט מהמאגר הקיים, להוריד ולהרים תריסים וכדומה. כמובן, שניתן לתכנת את פעילות כל המערכות על פי הצורך, להפסיק פעילותן בכל רגע נתון, ליצור תרחישים מתוכננים ועוד כהנה וכהנה.

תפעול ויתרונות

תפעול מערכות יכול להיעשות על ידי מגוון אמצעים וביניהם:חיישנים אוטומאטיים, טאבלטים, מסכי מגע, טלפונים חכמים בעלי אפליקציות מתאימות, שלטים ייעודיים. המערכת מייתרת את השימוש של כל השלטים  הקיימים בבית דוגמת: שלט לרסיבר, שלט לכבלים, שלט לטלוויזיה, שלט ל DVD שלט ל CD ועוד. כך, יהיה המרחב הקרוב מסודר מעט יותר. יתרון נוסף הוא תפעולי מאחר וכל אחד בבית יכול ללמוד בקלות את הטכניקה של הפעלת השלט והשליטה בו. ניתן למצוא מערכת שליטה לתלייה על  הקיר, מערכת המונחת על שולחן סלון הבית, וכמובן, מערכת ניידת שבמכשירים הניידים לסוגיהם. השוני בין מערכות שליטה אלו הוא במפרט המייחד כל אחת ואחת מהן.

מערכת בית חכם מחיר | כמה עולה בית חכם?

אנשים אשר מעוניינים לחיות בבית חכם מוכנים להשקיע כסף רב בהתאמתו לכך. מדובר על מערכות מופעלות חשמל שונות. תריסים חשמליים, דודי חשמל מסוגים שונים, מערכות הסקה המופעלות על ידי מתג חשמלי, מצלמות אבטחה ואזעקה וכדומה. בתריסים חשמליים, למשל יש צורך בהתקנת מנועים חשמליים. עובדה זאת מייקרת את עלות בית חכם ואת החומר במאות ואלפי שקלים. מנוע תריס חשמלי עולה בין 600 ל 2800 שח בהתאם לסוג המנוע וגודלו. מחיר הפלטפורמה עצמה המפעילה את כל המערכות לבית חכם תלוי ברמת שדרוג הבית אליה רוצים להגיע. על פי זה בוחרים את המערכת האיכותית האמינה שמסוגלת לאפשר לכל הטכנולוגיות השונות לדבר אחת עם השנייה ללא תקלות. כאשר הרמה הגבוהה ביותר היא זאת שמספקת שילוב אולטימטיבי של חשמל חכם עם מערכת האזעקה, מערכת הקולנוע ויתר המערכות שהוזכרו. ככל שהיא מיועדת ליותר מכשירי קצה, כן, מחירה עולה. כשמדובר על עלות בית חכם, ישנם טווחים שיכולים לנוע בין מערכת בסיסית שנעה סביב 5000 שח, לבין מערכת מתוחכמת וכוללת שמחירה הינו מעל ל200000 שח. בין לבין יש אפשרויות ביניים, ניתן למצוא מערכות מודולריות ולהוסיף מדי פעם עוד אפליקציה וכדומה. מומלץ למצוא משווקים ומתקינים שייעצו היטב ויספקו שירות מקצועי איכותי.

מעוניינים במידע נוסף? פרטים ועלות בית חכם? השאירו פרטים בצור קשר ונחזור אליכם בהקדם!

Ben-Tech

Ben Tech מתמחה במתן פתרונות אבטחה, מערכות אזעקה, הקמה ותחזוקת רשתות תקשורת לחברות ענק, מוסדות ולקוחות פרטיים.
בן-טק עומדת ומובילה את הקדמה הטכנולוגית בתחום התקשורת והאבטחה בכדי לספק את פתרונות האבטחה המתקדמים והאמינים ביותר.
Ben-Tech

Latest posts by Ben-Tech (see all)

Ben-Tech

Ben Tech מתמחה במתן פתרונות אבטחה, מערכות אזעקה, הקמה ותחזוקת רשתות תקשורת לחברות ענק, מוסדות ולקוחות פרטיים. בן-טק עומדת ומובילה את הקדמה הטכנולוגית בתחום התקשורת והאבטחה בכדי לספק את פתרונות האבטחה המתקדמים והאמינים ביותר.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
Call Now Button0586568980