מערכות אינטרקום לבניין משותף – איזו מערכת מתאימה לבניין שלכם?

מערכות אינטרקום לבניין משותף – איזו מערכת מתאימה לבניין שלכם?

מערכת אינטרקום

אם אתם מתגוררים בבניין משותף חשוב שתוודאו שמותקנת בבניין מערכת אינטרקום איכותית שמתאימה לצרכים של הדיירים. במידה שאין בבניין מערכת אינטרקום, חשוב להעלות את הנושא בפני ועד הבניין שכן האינטרקום הוא אחת ממערכות המיגון החשובות ביותר.

מערכת האינטרקום מהווה חסם בסיסי לכניסה של מבקרים שאינם רצויים. היום, אפשר למצוא מגוון חברות שמתמחות בתחום האבטחה ומציעות מערכות אינטרקום שונות.

3 סוגים פופולאריים של מערכות אינטרקום

מעבר לחשיבות הרבה של בחירה במערכת מתקדמת שמתאימה לצרכים הספציפיים של הדיירים ובין היתר לתקציב, יש להכיר מעט את שוק מערכות האינטרקום. מערכות האינטרקום יכולות לכלול למשל מספר מצלמות, במידה שהדיירים מעוניינים להתקין מערכת עם מצלמות עליהם להחליט מה יהיה מספר המצלמות והיכן להתקין אותן. במידה שיש חניה בבניין, מקלט או מחסנים כדאי לשקול להתקין בהם מצלמות. כמו כן, יכולות המערכות לעבוד באופן קווי או אלחוטי, לכלול קודן או אפשרויות נוספות.

חלק ממערכות האינטרקום מתאימות לבניינים בהם מתגוררים הרבה דיירים, אחרות מתאימות לבניינים גדולים מאוד וחלק מהמערכות מתקדמות במיוחד ועלולות להקשות על אנשים מבוגרים, לכן, כדי למנוע בעיות, יש לוודא שהדיירים יכולים להתמודד איתן.

נציין שלושה סוגים פופולאריים של מערכות אינטרקום:

  1. אינטרקום שכולל מצלמה חד כיוונית – מערכת אינטרקום שכוללת מצלמה חד כיוונית מאפשרת לדיירים לזהות את האנשים שמצלצלים באינטרקום בצורה טובה יותר, שכן איכות הקול שנשמעת דרך האינטרקום עלולה לבלבל את הדייר ולאפשר לאנשים לא רצויים להיכנס. במקרה של מבוגרים שלא שומעים היטב, האפשרות לראות את האדם שנכנס חשובה ביותר. בעזרת מצלמה מובנית חד כיוונית שמאפשרת רק לאדם שנמצא בתוך המבנה לראות את העומד מחוץ למבנה, ניתן לשפר את רמת האבטחה.
  2. אינטרקום אלחוטי – אינטרקום אלחוטי אינו דורש חיבור קווי כך שניתן לחבר את המערכת למקומות רבים. במקרה של בניין רב דירות מדובר על יתרון משמעותי שכן המערכת חוסכת הרבה עבודת חיווט. מעבר לזאת, יש בניינים בהם לא תוכננה תשתית מתאימה ולכן קשה מאוד לבצע את עבודות החיווט שנחוצות להתקנת המערכת. באמצעות מערכת אינטרקום שפועלת באופן אלחוטי ניתן לחסוך את העבודה המפרכת ובהמשך – את הצורך לתחזק את תשתיות החיווט. יש לציין שמערכות האינטרנט האלחוטיות יכולות להתחבר לסמארטפונים כך שהדיירים יכולים לשוחח ולצפות בכל מי שמגיע לבניין.
  3. אינטרקום שמכיל קודן – הקודן הוא פתרון יעיל ביותר משום שהוא מפחית את מספר האנשים שיכולים להיכנס למבנה. כאשר מותקן בבניין אינטרקום עם קודן, רק האנשים שמורשים להיכנס יודעים את הקוד. כמו כן, חוסך הקודן את הצורך להשתמש בפס מגנטי או מפתח.

לבחור בחברה שמתמחה בתחום מערכות אינטרקום

אם אתם מעוניינים להחליף או להתקין מערכת אינטרקום חדשה בבניין שלכם סביר להניח שיעלו בראשכם לא מעט שאלות, שכן הסוגים השונים של מערכות האינטרקום עשויים לבלבל. הבחירה במערכת המתאימה עשויה להיות מבלבלת עוד יותר כאשר צריך להתאים את האינטרקום לכל הדיירים בבניין.

כדי לחסוך בעיות מיותרות חשוב לרכוש את האינטרקום מחברה שמתמחה בתחום. חברה שמספקת מגוון מערכות אינטרקום חדישות, מעניקה ייעוץ ומסייעת לדיירים לבצע את הבחירה כך שהאינטרקום גם יתאים לתקציב, תוכל להקל על הועד בצורה ניכרת.

חברת אבטחה מקצועית תספק לוועד את כל המידע הדרוש. במידה שהחברה תמצא שיש צורך במצלמות היא תוכל בין היתר להסביר לוועד היכן כדאי להתקין אותן ומה יהיה מספרן. לאחר ההתקנה תספק החברה מענה מלא – תבצע בדיקות מדי תקופה ותתקן כל תקלה.

Ben-Tech

Ben Tech מתמחה במתן פתרונות אבטחה, מערכות אזעקה, הקמה ותחזוקת רשתות תקשורת לחברות ענק, מוסדות ולקוחות פרטיים.
בן-טק עומדת ומובילה את הקדמה הטכנולוגית בתחום התקשורת והאבטחה בכדי לספק את פתרונות האבטחה המתקדמים והאמינים ביותר.
Ben-Tech

Latest posts by Ben-Tech (see all)

Ben-Tech

Ben Tech מתמחה במתן פתרונות אבטחה, מערכות אזעקה, הקמה ותחזוקת רשתות תקשורת לחברות ענק, מוסדות ולקוחות פרטיים. בן-טק עומדת ומובילה את הקדמה הטכנולוגית בתחום התקשורת והאבטחה בכדי לספק את פתרונות האבטחה המתקדמים והאמינים ביותר.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
Call Now Button0586568980