טיפים לרכישת מערכת אבטחה

טיפים לרכישת מערכת אבטחה

אחת הדרכים היעילות ביותר לשמירה על הבית מפני פריצות – להגנה על הרכוש ועל הדיירים, היא לרכוש מערכת אבטחה חכמה. מערכת אבטחה מורכבת מאמצעי הגנה שונים כאשר המרכזיים שבהם הם:

  • מערכת אזעקה – תפקידה של מערכת האזעקה הוא להשמיע רעש חזק במקרה של פריצה לבית. אפשר לחבר את מערכת האזעקה למוקד אבטחה כך שבמקרה שתשמע אזעקה, תשלח חברת האבטחה ניידת סיור במידיות ותדווח על האירוע לגורמי הביטחון.
  • מצלמות אבטחה – מצלמות האבטחה מגוונות ביותר כאשר ניתן לחבר ביניהן ובין המוקד של חברת האבטחה. בצורה זו המוקד יקבל שידור ויקליט את המתרחש בזמן אמת.
  • גלאים – קיימים מגוון סוגים של גלאים שמבוססים על טכנולוגיות שונות ומתאימים לאזורים שונים. התפקיד של אמצעי המיגון הוא לזהות חדירה אל האזור או תנועה באזור. במידה שהגלאים זיהו חדירה או תנועה הם יפעילו את מערכת האזעקה.

7  טיפים לבחירת מערכת אבטחה לבית

מגוון מערכות האבטחה הקיימות הינו נרחב ביותר. במידה שלא מבינים בתחום, חשוב לפנות אל חברה מקצועית ובעלת ניסיון שמספקת מערכות אבטחה איכותיות ועובדת עם יועצים מקצועיים שיכולים להתאים את המערכות ללקוחות. כמו כן, יש לבחור בחברה שמעסיקה מתקינים מקצועיים ובעל ניסיון. להלן מספר טיפים לבחירת מערכת האבטחה:

1. מיקום הנכס ומטרתו

יש להתחשב במיקום של הנכס ובמטרתו – כלומר האם מדובר על בית או בית עסק. המיקום והמטרה של הנכס משפיעים על סוג המערכת הדרושה.

2. טכנולוגיה

כפי שצוין – ישנן מגוון טכנולוגיות שמטרתן להגן על הבית או על בית העסק. יש להתאים את הטכנולוגיות כך שהן יענו על הצרכים של המקום ויבטיחו את ההגנה הטובה ביותר.

3. תקציב

מערכות האבטחה מגוונות ביותר והדבר משפיע על המחירים, יש להחליט מהו התקציב ובהתאם לכך לבחור במערכת האבטחה. חשוב מאוד שלא להתפשר על מערכת האבטחה גם אם היא עולה יותר ממערכת אחרת. במידה שהיא מתאימה, היא עשויה להשתלם מאוד לטווח הרחוק.

4. סוג האזעקה

במידה שבוחרים במערכת אזעקה, יש להחליט האם מעוניינים להתקין אזעקה שקטה ששולחת התראה מידית לאנשי הקשר שהוגדרו או מערכת שמפעילה אזעקה. עבור עסקים תתאים יותר אזעקה שמפעילה סירנה. גם במקרה של אזעקה שמפעילה סירנה, תחובר האזעקה למספרי טלפון מוגדרים. היתרון של השמעת הסירנה הוא שהיא מרתיעה את הפורצים. את כל מערכות האזעקה אפשר לחבר לסמארטפון, כל זאת במידה שיודעים כיצד להשתמש בו, מכאן שהחיבור למכשיר פחות מתאים לאנשים מבוגרים.

5. סוג גלאי

הגלאים הבסיסיים הינם: גלאי מגנט לדלת וגלאי נפח, שני הגלאים הללו מזהים תנועות חשודות. כמו כן, יש גלאים גלויים וגלאים סמויים. במידה שמגדלים חיית מחמד, ניתן לרכוש גלאים שלא יגיבו כאשר חיית המחמד נעה בטווח שלהם. גלאי וילון למשל מופעל בעת פריצות לשטח של המקום אך לא מגיב לתנועות של האנשים שנמצאים בבית. את גלאי הוילון מתקינים בפתחים של הבית.

6. מוקד האבטחה

במידה שמחזיקים חפצים יקרים, רצוי מאוד להתחבר למוקד אבטחה כתנאי של חברת הביטוח. מעבר זאת, החיבור מתאים לאנשים שמעוניינים להישאר עם היד על הדופק ולקבל התראה על פריצות במקביל להגעה של שומר למקום האירוע.

7. סוג מצלמת האבטחה

כדאי לקנות מצלמת אבטחה שמקליטה במשך 24 שעות ומאפשרת לבני הבית לעקוב אחר המתבצע בשטח ביתם כשהם לא בבית. אפשר להתקין מצלמה אלחוטית או קווית. לא כדאי "להתחכם" ולבחור מצלמת דמה משום שהפורצים של היום מכירים את סוג המצלמה.

Ben-Tech

Ben Tech מתמחה במתן פתרונות אבטחה, מערכות אזעקה, הקמה ותחזוקת רשתות תקשורת לחברות ענק, מוסדות ולקוחות פרטיים.
בן-טק עומדת ומובילה את הקדמה הטכנולוגית בתחום התקשורת והאבטחה בכדי לספק את פתרונות האבטחה המתקדמים והאמינים ביותר.
Ben-Tech

Latest posts by Ben-Tech (see all)

Ben-Tech

Ben Tech מתמחה במתן פתרונות אבטחה, מערכות אזעקה, הקמה ותחזוקת רשתות תקשורת לחברות ענק, מוסדות ולקוחות פרטיים. בן-טק עומדת ומובילה את הקדמה הטכנולוגית בתחום התקשורת והאבטחה בכדי לספק את פתרונות האבטחה המתקדמים והאמינים ביותר.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
Call Now Button0586568980