מצלמות אבטחה במעגל סגור

מצלמות אבטחה במעגל סגור

מערכת מצלמות אבטחה במעגל סגור  היא מערכת טלוויזיה אשר משדרת את התמונות  הנקלטות במצלמות שלה רק לחוג מצומצם ומוגדר של יעדים.
מנצלים אותה לצרכיהם אנשים פרטיים, עסקים שונים, בנייני משרדים, חנויות, רשויות מוניציפאליות, מוסדות ציבור, ישובים קהילתיים, רשויות ביטחון ועוד.

בעצם, כל מי שרוצה לצלם את  הנעשה ברשות הפרט שלו או בשטח שהוא מופקד עליו יכול להתקין מצלמות אבטחה במעגל סגור שתצלמנה את המרחבים החיצוניים והפנימיים של האתרים, ניתן למצוא מערכות מדגמים שונים.

יש קוויות אשר כל המרכיבים בהם מתחברים אלו לאלו באמצעות חיווט מתאים, ויש אלחוטיות שמשדרות אותות בדרך האוויר. טכניקת הפעולה זהה בשתיהן. המצלמות מעבירות את התשדורות אל מכשיר הקלטה או מכשיר צפייה שמפענח אותם לכדי תמונות שמוצגות על מסכים.

בחירה והתקנה של מצלמות אבטחה במעגל סגור

יש צורך בבחירת מצלמות איכותיות המתאימות לתנאי השטח ולצרכי הלקוח, ובהתקנה מקצועית ונכונה כדי להפיק את המרב מכל מערכת כזאת. ניתן למצוא מצלמות שמסוגלות לשדר לטווחים שונים.

מצלמות טיפוסיות מסוגלות לשדר לטווח שבין 75 ל150 מטר בסביבה חיצונית שאין בה עצמים מפריעים. הן תוכלנה לשדר לטווח שבין 35 ל50 מטר בתוך מבנים בגלל עצמים המשבשים את אותות השידור.

בחללים פנימיים יש, לרוב, מכשירים המשדרים אף הם בתדרים קרובים ואלו מפריעים אף הם ליצירת תמונות צילום ברורות.
ככלל, שכל שהמצלמה קרובה למכשיר שקולט ומפענח את  האותות, כן, איכות התמונות תהיה גבוהה יותר. מתקין מצלמות מקצועי ומומחה ידאג שכל השטח הבעייתי יכוסה כיאות ולא ייווצרו שטחים "מתים" שאינם מכוסים.

מעקב ותפעול של מצלמות אבטחה במעגל סגור

המעקב אחר תמונות  המושגות על ידי מצלמות אבטחה במעגל סגור נעשה, לרוב, בחדר או במרכז בקרה.
במשרד פרטי הדבר יכול להיות משולחן המנכ"ל. לעומת זאת, בישוב מבודד, ברשות מקומית, בחמ"ל צבאי, במוקד משטרי, בקניון גדול, במפעל ובמקומות דומים יישבו בקרים אשר תפקידם הוא לראות את  המתרחש ולהגיב במהירות או לפי הצורך.
במקרים רבים, אין צורך במוקדים פעילים. במקרים כאלו התיעוד יהיה מוקלט, וכאשר יש אירוע חשוב או משמעותי, ינסו לפענח את אשר אירע באמצעות המצלמות ובדרכים אחרות. כאשר אין שום אירוע משמעותי ניתן למחוק הקלטות שאינן נחוצות.  

היתרונות של מצלמות אבטחה במעגל סגור

לצילומים מוקלטים יש חשיבות רבה בעת שמנסים להבין ולפענח מקרים פליליים, מקרי פח"ע, תאונות דרכים ותאונות אחרות ועוד.
צילומים כאלו אף עשויים להיות קבילים בבתי משפט ושופטים יכולים להסתמך עלים בבואם לפסוק החלטותיהם.

מעל לכל, הם משרתים היטב את מנהלי מפעלים, בעלי חנויות, קציני ביטחון, מנהלי כוח אדם, קציני תעבורה וגורמים נוספים אשר אחראים על ניהול פעילות ועל קבלת החלטות שונות.
המצלמות נותנות בידיהם כלי נוסף למעקב ולשליטה ותורמות רבות לקידום ענייניהם השונים. מומלץ להתקין מצלמות אבטחה במעגל סגור כל אימת שעולה הצורך בכך. עלותם זניחה ביחס ליתרונות שהן מביאות עימן.

Ben-Tech

Ben Tech מתמחה במתן פתרונות אבטחה, מערכות אזעקה, הקמה ותחזוקת רשתות תקשורת לחברות ענק, מוסדות ולקוחות פרטיים.
בן-טק עומדת ומובילה את הקדמה הטכנולוגית בתחום התקשורת והאבטחה בכדי לספק את פתרונות האבטחה המתקדמים והאמינים ביותר.
Ben-Tech

Latest posts by Ben-Tech (see all)

Ben-Tech

Ben Tech מתמחה במתן פתרונות אבטחה, מערכות אזעקה, הקמה ותחזוקת רשתות תקשורת לחברות ענק, מוסדות ולקוחות פרטיים. בן-טק עומדת ומובילה את הקדמה הטכנולוגית בתחום התקשורת והאבטחה בכדי לספק את פתרונות האבטחה המתקדמים והאמינים ביותר.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
Call Now Button0586568980