מערכות אזעקה קוויות – מתי הן המענה המתאים?

מערכות אזעקה קוויות – מתי הן המענה המתאים?

נכון להיום, אחת ממערכות האבטחה המתקדמות והיעילות ביותר היא מערכת האזעקה. מערכות האזעקה מותקנות כיום גם בבתי עסק וגם בבתים פרטיים, והודות להן ניתן ליהנות מ-2 יתרונות מרכזיים:

1.מערכת האזעקה פועלת כגורם מרתיע

2.מערכת האזעקה מבריחה גנבים גם בשעת מעשה

עם התעניינותכם בהתקנת מערכת אזעקה, יוצעו לכם שתי אפשרויות שונות:

מערכות אזעקה קוויות – מתי הן המענה המתאים?

מה עליכם לדעת על מערכת האזעקה הקווית בקווים כלליים?

  • היא מומלצת להתקנה במבנים שבבניה
  • מערכת זו נחשבת אמינה ועמידה יותר
  • מאחר והיא קווית, אינכם זקוקים להוציא כספים על החלפת סוללות

עם כל אחת מהמערכות תיהנו ממערך אבטחה איכותי ומתקדם. ההבדל המשמעותי בסופו של דבר הוא אך ורק בהתקנת המערכת: מערכות אזעקה קוויות הן מערכות המבוססות על שידוך בין חוטים שונים היוצרים את התוצאה השלמה – המערכת בעצמה.

עם זאת, ישנו יתרון בולט למערכת האזעקה הקווית על פני זו האלחוטית, והוא בעיקר היעדר תקלות שונות. לא אחת, עם מערכת אזעקה אלחוטית ישנן תקלות קליטה שמקורן באופי המערכת. מאחר והמערכת הקווית אינה תלויה כלל באלמנטים אלחוטיים, המקום לתקלות כמעט אפסי.

מתי ניתן להתקין מערכות אזעקה קוויות?

בשונה ממערכות אחרות שניתן להתקין ללא כל הגבלה ובכל שלב, המערכת הקווית דורשת תשתית ספציפית והכנות מקדימות. לרוב, מערכות אלו מותאמות להתקנה במבנים הנמצאים בשלבי בניה מתקדמים – כך שניתן לתכנן את שילובן בצורה אידאלית.

לכן, המון פעמים מערכות אלו מותקנות לאורך פרויקטים חדשים של בניה. נדרשת עבודת הכנה הכוללת מעבר של כבלים מסוימים ממקום אחד לאחר, זאת יחד עם כל תשתית החשמל הנדרשת. במידה ואתם גרים או עובדים במבנה קיים, האופציה עבורכם היא מערכת האזעקה השנייה – האלחוטית.

במידה ואתם אכן רוצים להתקין מערכת אזעקה קווית בבית או בבית העסק, קחו בחשבון כי מדובר על עבודה מורכבת יותר הדורשת שבירת קירות, העברת חוטי התקשורת ולאחר מכן ביצוע עבודות שיפוץ וגמר.

מערכות אזעקה קוויות – מתי הן המענה המתאים?

אז מדוע אתם צריכים בכלל מערכת אזעקה בבית?

  • מערכת אזעקה גלויה מתפקדת גם כגורם מרתיע
  • מערכת האזעקה מפחיתה את הסיכוי כי הגנב "ישלים את המשימה"
  • הודות למערכת, אתם יכולים לישון טוב יותר בלילה
  • המערכת מונעת מצב בו תצטרכו להתעמת אל מול הגנב

מצלמת אבטחה לא מחליפה התקנה של מערכת אזעקה

כל אחת ממערכות האבטחה חשובה ותורמת לתחושת הביטחון שלכם. עם זאת, חשוב להבין כי המערכות לא מחליפות זו את זו, אלא משלימות זו את זו. מצלמות אבטחה מעניקות לכם תיעוד שאתם יכולים לצפות בו גם בזמן אמת. כך לדוגמה, במידה ומופעלת מצלמה בבית העסק שלכם, תוכלו גם מהבית או מהחופשה לצפות במתרחש. עם זאת, המון פעמים הצפייה במצלמה "מגלה" לכם דברים בדיעבד, ולא בזמן אמת.

מערכת האזעקה המותקנת אצלכם יכולה למנוע מקרים של גניבה בזמן אמת. לדוגמה, במידה ולאחר סגירת החנות זוהתה תנועה חשודה ומערכת האזעקה החלה לפעול, תקבלו מיד התראה למכשיר הסלולרי שלכם. כך, המערכת עובדת עבורכם בכל רגע נתון ומודיעה לכם על אירועים חשודים שקורים ממש עכשיו, ועל כן ניתן לקטוע אותם: עם הגעתכם אל המקום או קריאה למשטרה.

Ben-Tech

Ben Tech מתמחה במתן פתרונות אבטחה, מערכות אזעקה, הקמה ותחזוקת רשתות תקשורת לחברות ענק, מוסדות ולקוחות פרטיים.
בן-טק עומדת ומובילה את הקדמה הטכנולוגית בתחום התקשורת והאבטחה בכדי לספק את פתרונות האבטחה המתקדמים והאמינים ביותר.
Ben-Tech

Latest posts by Ben-Tech (see all)

Ben-Tech

Ben Tech מתמחה במתן פתרונות אבטחה, מערכות אזעקה, הקמה ותחזוקת רשתות תקשורת לחברות ענק, מוסדות ולקוחות פרטיים. בן-טק עומדת ומובילה את הקדמה הטכנולוגית בתחום התקשורת והאבטחה בכדי לספק את פתרונות האבטחה המתקדמים והאמינים ביותר.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
Call Now Button0586568980